BIO

První náznaky vzniku tohoto projektu (nedá se však mluvit o DG jak je známe v dnešní podobě) se datují do roku 2003. Tehdy se bubeník Martin Voděra a kytarista Petr Voháňka techno art metalové formace Pessimist pokusili vyjádřit svůj cit pro melodičtější hudební postupy na několika promo verzích se snahou o částečnou transformaci, avantgardních postupů jejich tehdejší tvorby. V roce 2004, po názorových neschodách kapelu opouštějí a půl roku poté začínají pracovat na materiálu pro nový projekt (DirtyGame). V květnu 2004 se ke kapele připojili klávesák Jiří Markvart a o rok později ohromným hlasovým fondem disponující zpěvák Petr „Doldy“ Dolének.
V této sestavě Dirty Game začínají dotvářet první skladby a vzniká promo CD, na jehož základě byli Dirty Game vybráni do závěrečné fáze prestižní soutěže Česká rocková liga 2006, kde se umístili na skvělém 3. místě z 350 soutěžních kapel. Mimo to i získali cenu diváků. Toto ocenění též získali na tradičním rockovém festivalu „Rockfest Dobříš“.

Začátkem roku 2007 byla umístěna hitovka dirty game na kompilačním CD Best of Česká rocková liga 2006. Za toto CD předá Poštovní spořitelna všem zúčastněným kapelám platinovou desku. Po úspěšné sezoně 2006 se v letošním roce kapela zúčastnila několika rockových festivalů, mimo jiné dvou nejprestižnějších (Basinfirefest a Masters of rock), kde si zahrála po boku Motorhead, Uriah Heep, Stratovarius, Sepultura, Children of Bodom a spousty dalších známých kapel.
Zároveň se kapela zavírá do studia, kde natáčí debutní album, které ponese název „Flame of Loneliness“. Styl, který Dirty Game produkuje je často označován za progresivní metal s prvky hard coru a s důrazem na silné melodické nápady. Vydání alba je plánované na prosinec 2007.

Začátkem roku 2008 vychází album “Flame of Loneliness”. a kapela objíždí Space Tour společně s Arakain. V létě se zúčastňují několika prestižních festivalů a začínají pracovat na nových skladbách. Ve stejném roce ještě natáčejí videoklip ke skladbě NEVER THOUGHT. Po ustálení sestavy koncem roku přichází první rošáda na postu zpěváka. Do řad Dirty Game naskakuje slovenský charismatický Mayo Petranin a kapela si získává mnoho nových fanoušků.

Skupina odehraje několik koncertů v Čechách a na Slovensku a vydává PROMO TRACK Under Command. Poté zakládajicí členové odcházejí do kapely PROXIMITY.


Nová éra DIRTY GAME započala koncem roku 2022 a současnou sestavu tvoří: